SMA3Z75A
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 75V 3W SMA
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
SMA3Z75A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):75 V
Tolerance:-
Power - Max:3 W
Impedance (Max) (Zzt):135 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:500 nA @ 56 V