PM100DSA120
Manufacturer
Powerex, Inc.
VIGOR # :
Description
MOD IPM DUAL 1200V 100A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM100DSA120 PDF
Type Description
Series:Intellimodâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:1 Phase Inverter
Current:100 A
Voltage:1.2 kV