PM300CSD060
Manufacturer
Powerex, Inc.
VIGOR # :
Description
MOD IPM 6PAC 600V 300A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM300CSD060 PDF
Type Description
Series:Intellimodâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:300 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500VDC