
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Transistor Type: | 2 PNP (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 8mA, 400mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 130 @ 500mA, 2V |
| Power - Max: | 300mW |
| Frequency - Transition: | 250MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Supplier Device Package: | Mini6-G4-B |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 |
Current price of DMA204A00R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PNP+NPN GENERAL PURPOSE AMPLIFIC
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR,
TRANS 2PNP 80V 1A 6TSOP
TRANS 2PNP 10V 0.5A MINI6
DC DC CONVERTER 12V 5W
FIXED IND 7.3UH 2.1A 54 MOHM SMD
D38999/25HE6XD