
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 12V |
| Frequency - Transition: | 200MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 4.5dB @ 200MHz |
| Gain: | 20dB |
| Power - Max: | 300mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 25 @ 3mA, 1V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50mA |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-206AF, TO-72-4 Metal Can |
| Supplier Device Package: | TO-72 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 2N5179 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RF TRANS NPN 50V 1.4GHZ 55LV
RF TRANS NPN 55V 30MHZ M174
RF TRANS NPN 12V 7GHZ SOT23-3
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 2225
CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 1206
CIR 2C 2#16S PIN PLUG
RF TRANS NPN 12V 200MHZ TO72