
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 55V |
| Frequency - Transition: | 30MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 14dB |
| Power - Max: | 233W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 18 @ 1.4A, 6V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 10A |
| Operating Temperature: | 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | M174 |
| Supplier Device Package: | M174 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MS1007 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RF TRANS NPN 12V 7GHZ SOT23-3
RF TRANS NPN 55V 1.215GHZ M214
RF TRANS NPN 65V 1.15GHZ M218
RF TRANS NPN 55V 30MHZ M174
RF TRANS NPN 12V 7GHZ SOT23-3