
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Resistor - Base (R1): | 2.2 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 50mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 2.5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | - |
| Power - Max: | 250 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | TO-236AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of PDTD123TT,215 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
NOW NEXPERIA PDTC115TM - SMALL S
TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3
TRANS PREBIAS NPN 50V 0.2W UMT3F
TRANS PREBIAS NPN 50V TO236AB
CONN HEADER VERT 45POS 1.27MM
CONN HEADER VERT 37POS 2.54MM
OSCOPE PROBE X10 1.5GHZ 1M