
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Resistor - Base (R1): | 2.2 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 30 @ 20mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 150mV @ 500µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1µA |
| Frequency - Transition: | - |
| Power - Max: | 200 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Supplier Device Package: | SOT-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of PDTC123TU,115 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3
TRANS PREBIAS NPN 50V UMT3F
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323
SNAP TERMINAL
PCB TERMINAL
CONN RCPT FMALE 5P SILVER CRIMP