
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 5 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 25 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 220mV @ 100mA, 5A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 50nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 300 @ 1A, 1V |
| Power - Max: | 1.2 W |
| Frequency - Transition: | 100MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | E-Line-3 |
| Supplier Device Package: | E-Line (TO-92 compatible) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ZTX869STOB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92
TRANS NPN 400V 4A SOT-82
TRANS NPN 2A 100V TO226-3
CAP CER 39PF 2.5KV C0G/NP0 1825
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 0402
TRANS NPN 25V 5A E-LINE
CABLE ASSEMBLY INTERFACE 9.84'