F3L400R12PT4PB26BOSA1
Description
F3L400R12 - IGBT MODULE
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
F3L400R12PT4PB26BOSA1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
IGBT Type:-
Configuration:Full Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.2 V
Current - Collector (Ic) (Max):800 A
Power - Max:20 mW
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.15V @ 15V, 400A
Current - Collector Cutoff (Max):1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:25 nF @ 25 V
Input:Standard
NTC Thermistor:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C