
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFM-80V |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 41.1 CFM (1.15m³/min) |
| Static Pressure: | 0.180 in H2O (44.8 Pa) |
| Bearing Type: | omniCOOL™ Magnetic Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 33.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.66 W |
| RPM: | 3200 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.165 lb (74.84 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of CFM-8025V-132-330-11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 60X25.4MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 60X13MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 40X20MM 5VDC WIRE
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVDS
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
THERMISTOR NTC 500OHM 2941K DO35
THERM PAD 32.92MX3.18MM W/ADH