
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KDE |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 30mm L x 30mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 2.3 CFM (0.064m³/min) |
| Static Pressure: | 0.070 in H2O (17.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 18.5dB(A) |
| Power (Watts): | 600 mW |
| RPM: | 5500 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, CUR, TUV, UL |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of KDE1203PFB3-8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25.5MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC
POE INJECTOR 20W 48V DESKTOP
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE