B82789C0513N002
Description
CMC 51UH 250MA 2LN SMD AEC-Q200
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
B82789C0513N002 PDF
Type Description
Series:B82789
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:51 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):550mOhm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:42V
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.205" L x 0.126" W (5.20mm x 3.20mm)
Height (Max):0.118" (3.00mm)