
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Obsolete |
| Filter Type: | - |
| Number of Lines: | 2 |
| Impedance @ Frequency: | - |
| Inductance @ Frequency: | 160 µH @ 100 kHz |
| Frequency Coupled to Inductance @ Frequency: | - |
| Current Rating (Max): | - |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 6.75mOhm |
| Voltage Rating - DC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Ratings: | - |
| Approval Agency: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Size / Dimension: | 0.433" L x 0.433" W (11.00mm x 11.00mm) |
| Height (Max): | 0.358" (9.10mm) |
| Package / Case: | Horizontal, 4 PC Pin |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TCK-096 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
COMMON MODE CHOKE 2A 2LN TH
CMC 3A 2LN 150 OHM SMD
COMMON MODE CHOKE 5A 2LN TH
BNC-SJ/FKRAZ-SP RG58 18I
COMMON MODE CHOKE 160UH 2LN TH