NFM3DCC471R1H3L
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 50V 1205
DataSheet
NFM3DCC471R1H3L PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, NFM3
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:-20%, +50%
Voltage - Rated:50V
Current:300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Height (Max):0.035" (0.90mm)