
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BCFXR |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 277 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 480 V |
| Current: | 42 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CSA, UR, VDE |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Threaded Post (M5) |
| Inductance: | 1.6mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of 42BCF6R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN
KEP 125A 1S HIGH PLUS NUT WYE 44
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT
IC FLASH 2MBIT SPI 80MHZ 8VVSOP
LINE FILTER 42A CHASSIS MOUNT
SWITCH CAP YELLOW
IC MCU 8BIT 48KB MROM 52LQFP