62PP025BM06
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
HOLE PLUG, .250 HOLE, .031-.062
Catalog
Hole Plugs
DataSheet
62PP025BM06 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Body Plug
Color:Natural
Material:Nylon
Hole Diameter:0.250" (6.35mm) 1/4"
Flange Diameter:0.422" (10.72mm)
Panel Thickness:0.031" ~ 0.062" (0.79mm ~ 1.58mm)