591-0.98-1/4X20-0.50
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
KNURLED SCREWS, PLASTIC
Catalog
Knobs
DataSheet
591-0.98-1/4X20-0.50 PDF
Type Description
Series:EN 591
Package:Box
Part Status:Active
Style:Cylindrical
Type:Knurled, Diamond
Shaft Size:1/4"-20
Diameter:0.980" (24.89mm)
Height:0.750" (19.05mm)