ASPI-4020HI-3R3M-T
Description
FIXED IND 3.3UH 2.5A 87 MOHM SMD
DataSheet
ASPI-4020HI-3R3M-T PDF
Type Description
Series:ASPI-4020HI
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Iron Alloy
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.5 A
Current - Saturation (Isat):4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):87mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:4020
Size / Dimension:0.177" L x 0.161" W (4.50mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)