LQG15WH27NG02D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 27NH 230MA 1.3 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQG15WH27NG02D PDF
Type Description
Series:LQG15
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:-
Inductance:27 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):230 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.3Ohm Max
Q @ Freq:20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:1.7GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)