NRS3015T220MNGHV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 470MA 624 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
NRS3015T220MNGHV PDF
Type Description
Series:NR, S Type
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):470 mA
Current - Saturation (Isat):470mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):624mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:20MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)