IHLP5050EZER150M5A
Description
FIXED IND 15UH 7.7A 29.7 MOHM
DataSheet
IHLP5050EZER150M5A PDF
Type Description
Series:IHLP-5050EZ-5A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):7.7 A
Current - Saturation (Isat):7.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):29.7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:9.6MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)