
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CW100505 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 8.2 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 680 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 104mOhm |
| Q @ Freq: | 25 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of CW100505-8N2J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 5.5A 46.8 MOHM
FIXED IND 10UH 5.5A 20 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 15.5A 20.5 MOHM
FIXED IND 8.2NH 680MA 104MOHM SM
CRYSTAL 38.4000MHZ 11PF SMD
B946 7150-4 WHT/GRN STY-4
CONN RCPT HSG MALE 100POS INLINE