DPO-1.0-330
Description
FIXED IND 330UH 1A 193 MOHM TH
DataSheet
DPO-1.0-330 PDF
Material - Core:-
Inductance:330 µH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):193mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.787" Dia x 0.354" W (20.00mm x 9.00mm)