
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1210R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 277 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.101" (2.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of S1210R-123J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD
FIXED IND 220NH 50A 0.61 MOHM
FIXED IND 22UH 2.8A 51.6 MOHM
FIXED IND 12UH 277MA 2.1 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 12V 400W