CDRH62BNP-331MC-B
Description
FIXED IND 330UH 190MA 4.94 OHM
DataSheet
CDRH62BNP-331MC-B PDF
Type Description
Series:CDRH62
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):190 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.94Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)