
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DEM8040C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 5.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 6.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 22.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 |
Current price of 1248AS-H-4R7N=P3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 158MA 8 OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 25MA 800 MOHM
FIXED IND 270NH 260MA 2.42 OHM
FIXED IND 4.7UH 5.3A 22.8 MOHM
FIXED IND 330UH 190MA 6.4 OHM TH
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
DC DC CONVERTER 5V 3W