
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 158 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.190" (4.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 1812R-104K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 25MA 800 MOHM
FIXED IND 270NH 260MA 2.42 OHM
FIXED IND 33UH 2.17A 75 MOHM SMD
FIXED IND 9NH 680MA 104 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 158MA 8 OHM SMD
AC/DC CONVERTER 48V 40W
CRYSTAL 11.0592MHZ 22PF SMD