
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2100 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 370mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.860" Dia (21.84mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.450" (11.43mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 2123-H-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 11NH 220MA 850 MOHM
FIXED IND 4.7UH 8.5A 12 MOHM SMD
FIXED IND 560NH 619MA 500 MOHM
FIXED IND 820UH 1.4A 370 MOHM TH
TVS DIODE 2.5V 8V SLP1006P2T
FIPLOCK, PA6 MOD BS C, NW12, FIN
RF SHIELD 1.25" X 4" T/H