
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQG15 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Air |
| Inductance: | 56 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 250 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 820mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 800MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 30000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of LQG15HZ56NH02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 1.02A 180 MOHM
FIXED IND 27UH 3.4A 45.9 MOHM
FIXED IND 47UH 1.8A 98 MOHM SMD
FIXED IND 56NH 250MA 820 MOHM
XTAL OSC XO 74.175824MHZ HCSL