
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERU24 - Flat Wire Inductor |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 47.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 79.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.65mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 3 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.972" L x 0.898" W (24.70mm x 22.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.504" (12.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of B82559A3152A024 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 3.6A 51 MOHM SMD
FIXED IND 120UH 450MA 750MOHM SM
FIXED IND 750NH 275MA 1.95 OHM
FIXED IND 1.5UH 47.1A 0.65 MOHM
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ HCSL
CONN SOCKET 19P 0.1 GOLD SMD R/A
DC DC CONVERTER +/-12V 24V 11W