NL453232T-470J-PF
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47UH 140MA 5 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
NL453232T-470J-PF PDF
Type Description
Series:NL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:47 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):140 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:10MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)