
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CIG10W |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 950 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of CIG10W1R0MNC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 11NH 640MA 120 MOHM
FIXED IND 6.8UH 34.5A 1.66 MOHM
FIXED IND 120NH 150MA 400 MOHM
FIXED IND 1UH 950MA 200 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 48V 100W
CURRENT SENSOR RAILWAY 1000A WIT