
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1210 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 39 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 670 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 270mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 900MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.101" (2.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1210-390K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1MH 90MA 40 OHM SMD
FIXED IND 6.2NH 300MA 700 MOHM
FIXED IND 470NH 41A 1.2 MOHM SMD
FIXED IND 39NH 670MA 270 MOHM
CONN RCPT 20POS 0.05 GOLD SMD
CONN PLG HSG FMALE 128PS INLINE
TERM BLK 7P TOP ENTRY 7.5MM PCB