PM4343.682NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 6.8UH 11.5A 11.5MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PM4343.682NLT PDF
Type Description
Series:PM4343.XXXNLT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):11.5 A
Current - Saturation (Isat):18A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):11.5mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)