DD1217AS-H-5R6N=P3
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 5.6UH 5.4A 22.8 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
DD1217AS-H-5R6N=P3 PDF
Type Description
Series:DEM8045C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):5.4 A
Current - Saturation (Isat):8.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):22.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)