
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPXV |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 8.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 79.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 2.3MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.673" W (17.00mm x 17.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.276" (7.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MPXV1D1770L680 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 300MA 650 MOHM
FIXED IND 620NH 290MA 1.75 OHM
FIXED IND 10UH 8.7A 10.4 MOHM TH
FIXED IND 68UH 5.5A 79.5 MOHM
SFERNICE FIXED RESISTORS
FAN AXIAL 60X32MM 48VDC
G3 PROFIBUS