
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMC-0603-01 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 650mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 150MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 150 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 |
Current price of IMC0603ERR12J01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 620NH 290MA 1.75 OHM
FIXED IND 10UH 8.7A 10.4 MOHM TH
FIXED IND 150UH 4.8A 75 MOHM TH
FIXED IND 120NH 300MA 650 MOHM
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 15V 200W
8T 32C 32#20 SKT RECP