
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRR7045 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.15A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 29 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 21MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SRR7045-180M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 700MA 750 MOHM
FIXED IND 180UH 105MA 17 OHM TH
FIXED IND 3.3UH 12A 10.69 MOHM
FIXED IND 18UH 1.5A 70 MOHM SMD
SFERNICE FIXED RESISTORS
DC DC CONVERTER 12V 75W