
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPLA7030S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 18A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 15mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMPLA7030S-1R5MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 630MA 200 MOHM
FIXED IND 1.5UH 315MA 1.5 OHM
FIXED IND 56UH 1.6A 240 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD
FIXED IND 120UH 1.6A 250 MOHM
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
CONN MMCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER