
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1210 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 630 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 500MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of ISC1210ERR12J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 315MA 1.5 OHM
FIXED IND 56UH 1.6A 240 MOHM SMD
FIXED IND 560NH 410MA 290 MOHM
CAP CER MLCC
FIXED IND 120NH 630MA 200 MOHM
CER RESONATOR
HD-I 5SMPO062F134O LEADMAKER