
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDR0604 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 720 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 370mOhm Max |
| Q @ Freq: | 22 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 12MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 | ||
| 800 | ||
| 1200 | ||
| 2800 | ||
| 10000 |
Current price of SDR0604-470KL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 470MA 1.12 OHM
FIXED IND 1.5UH 7.5A 20 MOHM SMD
FIXED IND 2.7UH 3.44A 26 MOHM
FIXED IND 47UH 720MA 370MOHM SMD
LED XLAMP WARM WHT 3000K SMD
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 2.54MM
DC DC CONVERTER 12V 3W