
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PF0581NL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 420mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.406" L x 0.367" W (10.32mm x 9.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.174" (4.42mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2700 |
Current price of PF0581.334NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 741MA 485 MOHM
FIXED IND 270NH 115MA 2.1 OHM
FIXED IND 470UH 450MA 1.7 OHM TH
FIXED IND 330UH 420MA 1.1 OHM
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD
FAN 12VDC 60X15MM 2WIRES
IC GP OPAMP 2 CIRCUIT 8VSSOP