
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 741 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 482mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 485mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2900 |
Current price of SD25-680-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270NH 115MA 2.1 OHM
FIXED IND 470UH 450MA 1.7 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 741MA 485 MOHM
STRAIGHT PLUG
ASSEMBLY FIBER OPTIC HARNESS
POT 0.5 OHM 150W WIREWOUND LIN