
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCM1A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 10 A |
| Current - Saturation (Isat): | 15A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of HCM1A0703-R68-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 120MA 1.95 OHM
FIXED IND 120NH 26A 0.29 MOHM
FIXED IND 120NH 63A 0.17 MOHM
FIXED IND 680NH 10A 5.5MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
DC DC CONVERTER 95V 75W