SP1812R-103G
Description
FIXED IND 10UH 802MA 310 MOHM
DataSheet
SP1812R-103G PDF
Type Description
Series:SP1812R
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):802 mA
Current - Saturation (Isat):657mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):310mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)