MMD-10DZ-R45M-X1-RU
Description
FIXED IND 450NH 25A 1.3 MOHM SMD
DataSheet
MMD-10DZ-R45M-X1-RU PDF
Type Description
Series:X1
Package:Bulk
Material - Core:Metal
Inductance:450 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):25 A
Current - Saturation (Isat):27A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.3mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)