ELL-6RH221M
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
FIXED IND 220UH 200MA 2.3 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ELL-6RH221M PDF
Type Description
Series:H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.3Ohm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)