CF453215-330K
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 160MA 4 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CF453215-330K PDF
Type Description
Series:CF453215
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):160 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:11MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)