SCB75F-270
Description
FIXED IND 27UH 1.7A 140 MOHM SMD
DataSheet
SCB75F-270 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:27 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.7 A
Current - Saturation (Isat):1.07A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):140mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)